Kilka słów o nas

Centrum rekreacyjno-edukacyjne Jagodowa Osada zlokalizowane jest w miejscowości Dziadowa Kłoda przy ulicy Leśnej przy drodze leśnej prowadzącej do wsi Gronowice.

Okolice osady

Nasza lokalizacja

Bajeczna okolica naszej osady spodoba się każdemu miłośnikowi natury i ekologii. Osoczenie drzew, świeże powietrze, śpiew ptaków i zapach lasu to tylko kilka atutów naszej osady. Przyjeżdżając do nas zostawiacie w wszystkie troski z dala i cieszycie się spokojem.

Położenie

Gmina Dziadowa Kłoda położona jest na terenie praktycznie płaskim o niewielkich wzniesieniach, co w połączeniu z licznymi alejami, ciekami wodnymi oraz masywem leśnym stanowi jej cechę charakterystyczną.

Osadnictwo ma charakter niejednolity, aczkolwiek statuujący się głównie wzdłuż dróg. W wielu miejscowościach można znaleźć zespoły dworskie z parkami i folwarkami. Niestety wiele z nich ulega postępującemu zniszczeniu.

Warto nadmienić, iż w gminie zarejestrowanych jest 75 stanowisk archeologicznych z czego najstarsze pochodzą ze środkowego okresu kamienia – mezolitu (ok.8 300- 4 500 p.n.pe.).

Opis najbliższej okolicy

Okolica

Co można zobaczyć w najbliższej okolicy:

Lasy
Stawy
Jagody

Nasze atuty

Nasz zielony azyl znajduje się z dala od zgiełku miasta. Przyroda, czyste powietrze, szum drzew i śpiew ptaków to wszystko czeka tutaj na Ciebie.

Jagodowa Osada zlokalizowana jest na samym początku lasu, będąc tutaj korzystasz w pełni z jego uroków, nie musisz nawet wychodzić poza ogrodzenie. Jeśli jednak masz ochotę na dłuższy spacer po lesie, czekają tu na Ciebie liczne leśne ścieżki.

Sam las jest dość spory i wchodzi w skład większego kompleksu zwanego ‘Lasami Rychtalskimi’. Dominującym gatunkiem jest sosna zajmująca ponad 90% powierzchni, w mniejszej ilości pojawia się olcha i brzoza. Pomiędzy drzewami dość licznie pojawiają się jagodziny z których słyną okoliczne lasy.

"Skrajem lasu"

"Wzdłuż Miłki i Widawy"

"Zabytkowymi alejami"

"Trasa do Arboretum"

Arboretum otwarte jest od 1.04 do 31.10 od 9 do 17 w tym w niedziele i święta.

Zabytki

Dla miłośników architektury w odległości około 5km od Jagodowej Osady w miejscowości Dalborowice znajduje się pałac z około 1885 roku. Pałac wybudowany jest w stylu eklektycznym z użyciem form klasycyzujących, neomanierystycznych i neogotyckich.

Kolejny pałac znajduje się w Dziadowym Moście w odległości około 15km od Jagodowej Osady. Pałac wzniesiono w 1691 roku w stylu klasycystycznym. W latach późniejszych został rozbudowany a w jego otoczeniu powstał park, komponowany na układzie regularno-osiowym otaczającym pałac i towarzyszące mu budynki.

A ponadto...

Z Wrocławia dojedziesz do nas w niecałą godzinę. Jagodowa Osada to miejsce stworzone z miłości do natury. Prowadzone jest przez wieloletnią nauczycielkę geografii i przyrody, która przez lata z pasją i zaangażowaniem przekazywała wiedzę swoim uczniom.

Będąc naszym gościem otrzymujesz od nas pobyt all inclusive. W pobliżu są również sklepy wielobranżowe oraz dyskonty.